Karadenizdesonnokta.com.tr den Merve Altuncu’nun haberine göre Ordu Şehir Hastanesinin ihale aşamasına gelmesi, Trabzon şehir hastanesinde ise bir gelişmenin olmaması vatandaşın tepkisini çekiyor.

Ordu Şehir Hastanesi için önümüzdeki hafta içerisinde ihalenin sonuçlanması beklenirken Trabzon’da ise konu ile ilgili bir yol alınabilmiş değil.

Sağlık Bakanlığı İhale Dairesi Başkanlığı tarafından proje ihalesi çıkılan Ordu Şehir Hastanesi ihalesinde sona yaklaşıldı. Şartları yerine getiren firmalardan önümüzdeki hafta malî değerlendirme teklifleri alınacağı ve cuma gününe kadar da ihaleyi alan firmanın belli olacağı bildirildi. Trabzon ise hâlen beklemede.

TEPKİ ÇEKİYOR

Trabzon’a vaat edilen Şehir Hastanesinin yap işlet devret şeklinde değil genel bütçeden ayrılan ödenekle yapılacağı belirtilip projenin de ihale aşamasında olduğu dile getirilmişti. Ancak 900 yatak kapasiteli olarak planlanan hastane ile ilgili halihazırda bir çalışma olmaması vatandaşın tepkisini çekiyor.

UZMAN GÖRÜŞ ŞART

Trabzon’a yapılması planlanan şehir hastanesinin yerleşkesi de halen tartışmaların odağında. Akyazı dolgu alanında Şenol Güneş Spor Kompleksi’nin yanında yapılması planlanan şehir hastanesinin yerinin yeniden düşünülmesi ve uzman kişiler tarafından yeniden değerlendirilmesi de gerekiyor.

Kaynak: http://www.karadenizdesonnokta.com.tr/trabzon/ordulu-yapiyor-trabzon-bakiyor-h53336.html