Maaşları eridi, kendileri tükendi |Sağlık Havadis | Sağlık Personelinin Gür Sesi |Sağlık Havadis

3 Aralık 2021 - 23:08

Maaşları eridi, kendileri tükendi

reklam
Maaşları eridi, kendileri tükendi
Son Güncelleme :

16 Haziran 2020 - 22:47

20 views
reklam

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını doğal olarak en fazla sağlık çalışanlarını etkiledi. En yüksek risk grubunda olan sağlık çalışanları bu süreçte büyük bedeller ödedi.

Pandemide toplum nazarında üç maaş ikramiye almış gibi algılansa da hekimlerin dışında kalan sağlık çalışanlarının çoğu bu geçici düzenlemeden dahi faydalanamadı.

Aile hekimleri ile aile sağlığı çalışanı ebeler ve hemşireler bu zorlu sürecin önemli bir parçası olurken ek ödemeleri olmadığı için tavan ek ödeme vs gibi herhangi bir ilave ödemeden faydalanamadıkları gibi maaşları da eridi, bitti.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına yönelik düzenleme yapılacak açıklamasından sonra da herhangi bir gelişme olmadı.

Tüm sağlık çalışanları gibi aile sağlığı çalışanları da vergi yükü altında eziliyor. 3000 nüfuslu bir aile sağlığı biriminde görevli aile sağlığı çalışanı (ebe hemşire) maaşı Haziran ayında net olarak 4475 TL. Televizyonlarda, gazetelerde, sosyal medyada dillendirilenin aksine aile sağlığı çalışanları o rakamların yanından bile geçemiyor.

İşte 6 aylık net eline geçen maaş tablosu;

Haziran 4475
Mayıs 4820
Nisan 4750
Mart 4760
Şubat 4860
Ocak 3890

112 3600 3600 ek gösterge aile hekimi Coronavirüs Corona virüs Covid19 covid 19 doktor doktor covid-19 doktor şiddet döner sermaye ek ödeme fahrettin koca filyasyon görevde yükselme hastane yangını hemşire Hemşire alımı hemşire ataması Hemşire covid19 il sağlık müdürlüğü konya sağlıksen koronavirüs kpss maaş promosyon pandemi sağlık bakanlığı sağlık havadis sağlıkhavadis sağlık havadis net sağlık sen sağlıksen sağlıkta şiddet semih durmuş son dakika sözleşmeli yönetici tavan ek ödeme türk sağlık sen UMKE vaka sayısı yıllık izin önder kahveci şehir hastaneleri şehir hastanesi

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam