Safranbolu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve aynı zamanda Covid-19 aşı sorumlusu Op. Hüseyin Özer koronavirüse yakalandı. Opr. Dr. Hüseyin Özer’in koronavirüse yakalanması ile birlikte aşı sorumlu olmasına rağmen koronavirüs aşısı yaptırmadığı ortaya çıktı.

Safranbolu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve aynı zaman Covid-19 aşı sorumlusu olan Op. Dr. Hüseyin Özer’in koronavirüse yakalanarak tedavi altına alındı.

Karabük’ün Safranbolu İlçe Devlet Hastanesinde görevli Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Hüseyin Özer, bir süre önce koronavirüse yakalandı. Virüs belirtileri gösteren Dr. Özer, eşi ile birlikte Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Özer’in ayrıca, Covid-19 Aşı sorumlusu olduğu da öğrenildi.

“Başhekim Yardımcısı Neden Aşı Olmadı?”

Koronavirüsle mücadele devam ederken dünya da olduğu gibi ülkemizde de aşı karşıtları birçok vatandaşın kafasında soru işareti oluşturuyor. Son dönemlerde aşılama kampanyasına büyük önem veren Sağlık Bakanlığı aşının önemini anlatmak için çeşitli çalışmalar yürütüyor.

Yapılan aşılama kampanyalarına rağmen Safranbolu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Covid-19 Aşı Sorumlusu Op. Dr. Hüseyin Özer’in bugüne kadar koronavirüs aşısı yaptırmaması şaşkınlık yarattı.

Özellikle aşı karşıtları tarafından çeşitli iddialar ve görüntülerle aşılama kampanyası karalanırken Başhekim Yardımcısının neden aşı olmadığı ise merak ediliyor.

Öte yandan, Safranbolu Devlet Hastanesinde geçtiğimiz aralık ayında da virüsten dolayı görevli bir hemşire hayatını kaybetmişti.