Ankara toz duman | Koltuk sevdası ferman dinlemiyor! |Sağlık Havadis | Sağlık Personelinin Gür Sesi |Sağlık Havadis

3 Aralık 2021 - 22:14

Ankara toz duman | Koltuk sevdası ferman dinlemiyor!

reklam
Ankara toz duman | Koltuk sevdası ferman dinlemiyor!
Son Güncelleme :

16 Haziran 2020 - 14:01

18 views
reklam

Sağlık Bakanlığı hepimizin malumu covid-19 salgını nedeniyle hem taşra teşkilatı olarak hem merkez teşkilatı olarak en yoğun zamanlarını geçiriyor. Yoğun pandemi gündemi güncel bazı konuları bastırsa hatta biraz ötelese bile koltuk sevdası ferman dinlemiyor.

İl Sağlık Müdürlerinin 15 Haziran’da biten sözleşmeleri pandemi sürecinin kesintisiz, etkin ve tecrübeli personel eliyle yürütülmesi amacıyla Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın onayı ile 14 Ağustos tarihine ertelenmişti. Normalleşme sürecinin başlaması, hastanelerde hasta kabul başta olmak üzere birçok iş ve işlemin yeniden başlaması ile sümen altındaki bilgiler, ertelenen hesaplar, hiç bitmeyen umutlar yeniden gün yüzüne çıktı.

Sağlık teşkilatında koltuk sevdasında olanlar, mevcut koltuğunu korumak isteyenler başta olmak üzere birçok kesimin gündemi yeni sözleşmeler. Bu uğurda Ankara’nın yolunu tutanlar hiçte azımsanmayacak sayıda. Gecenin kör vaktine bile olsa randevu peşinde koşanlar, referans olabileceğini düşündüğü insanlar ile aynı kareye girmeye çabaları, ağırlığının olduğunu düşündüğü kesimlere yanaşmalar da cabası.

Talepler bu yönde olunca Sağlık Bakanı başta olmak üzere söz sahibi olanların tavrı, yaklaşımları ve uygulamaları merak konusu oldu.

Kulislerden yansıyanlara göre ise şehir hastanelerinin bulunduğu illerde diğer illere göre daha fazla hareket olacağı yönünde.

Önümüzdeki günler birçok gelişmeye gebe gibi görünüyor. Süreci hep birlikte takip edeceğiz, edindiğimiz bilgileri de sizinle paylamaya devam edeceğiz.

112 3600 3600 ek gösterge aile hekimi Coronavirüs Corona virüs Covid19 covid 19 doktor doktor covid-19 doktor şiddet döner sermaye ek ödeme fahrettin koca filyasyon görevde yükselme hastane yangını hemşire Hemşire alımı hemşire ataması Hemşire covid19 il sağlık müdürlüğü konya sağlıksen koronavirüs kpss maaş promosyon pandemi sağlık bakanlığı sağlık havadis sağlıkhavadis sağlık havadis net sağlık sen sağlıksen sağlıkta şiddet semih durmuş son dakika sözleşmeli yönetici tavan ek ödeme türk sağlık sen UMKE vaka sayısı yıllık izin önder kahveci şehir hastaneleri şehir hastanesi

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam